Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

WYDARZENIA W CZERWCU 2012

 

1 czerwca 2012 - DZIEŃ SPORTU.

Dzień sportu odbył się w niesprzyjającej aurze, wszystkie konkurencje zostały rozegrane w szkole.
Młodzież dopisała i chętnie uczestniczyła w wielu konkurencjach.
Każdy znalazł coś dla siebie, i mógł sprawdzić się na ile go stać!!
Zapraszamy do licznego udziału za rok!

DO POBRANIA WYNIKI Z DNIA SPORTU:
WYNIKI Z DNIA SPORTU 2012

 

KONKURENCJE SPORTOWE:
[pogoda umożliwia przeprowadzenie konkurencji na boiskach sportowych na dworze]

1.STRZAŁ NA MATERAC - SALA GIMNASTYCZNA [p. Nakonieczna]
* strzał na materac dla dziewcząt
* strzał na materac lekarską dla chłopców
Uderzenie piłki stopą, zza zielonej lini, ok 3,5 metra od materaca.
Dwie próby, liczą się oba strzały. Uzyskać można przy jednym strzale 1 pkt (trafiając z powietrza w środek materaca),
2 pkt (trafiając w zaznaczone "rogi" materaca) bądą 0 pkt (nie trafiając w materac, bądą trafiając w materac z poprzednim uderzeniem w podłoże).

2.SKOK W DAL Z MIEJSCA - KORYTARZ [p. Kozioł]
*skok w dal z miejsca dla dziewcząt
*skok w dal z miejsca dla chłopców
Zza linii, wybicie obunóż w przód [wykorzystując zamach rękoma].
Liczy się najbliższy punkt podparcia licząc od miejsca wybicia (np. pięta bądą podparcie się dłonią)
Nogi ustawione w rozkroku na szerokość bioder, ugięcie w stawie skokowym, kolanowym i biodrowym.

3.RZUTY DO KOSZA - SALA GIMNASTYCZNA [p. Rudzka]
*rzuty do kosza
Wykonujemy 5 rzutów z linii rzutów osobistych.
Przy wykonywaniu rzutu, stopa nie może mieć styczności z linią do rzutów osobistych.
Można wykonać rzut w wyskoku, jednakże lądowanie być wykonane bez styczności stopy z linią.
Liczy się ilość rzutów celnych.

4.ODBICIA PIŁECZKI TENISOWEJ - SALA GIMNASTYCZNA - SZATNIA [p. Hibszer]
*tenis stołowy
Odbijanie piłeczki odwracając rakietę, co odbicie. (raz czerwoną, raz czarną stroną rakiety)
Jedna próba.

5.ODBICIA PIŁKI SIATKOWEJ - SALA GIMNASTYCZNA [p. Sitko, p. Micińska]
*odbicia piłki siatkowej
Naprzemianstronne odbicia górą i dołem, w obrębie koła o średnicy
3 metrów. Liczy się ilość prawidłowych podbić w kole. 2 próby.

6.HULA HOP - KORYTARZ [p. Gwóźdź]
*hula-hop
Liczy się czas kręcenia hula-hopem wokół tułowia. 2-3 próby.

7.SKAKANKA - KORYTARZ [p. Drapsa]
*skakanie na skakance
Skakanie na skakance bez skucia. Liczy się ilość podskoków. 2 próby.

8.STRĄCANIE KRĘGLA - KORYTARZ [p. Slosarczyk, p.Rutowski]
*strącanie kręgla
Do wyboru jedna z trzech odległości, na której ustawiony jest kręgiel.
Strącenie piłką toczącą się kręgla na 9 metrze pozwoli Ci uzyskać
3 punkty, 6 metrze - 2 punkty oraz na 3 metrze - 1 punk. 3 próby.

9.ŻONGLERKA - SALA GIMNASTYCZNA [p. Szromek, p. Dworak]
*żonglerka piłką do piłki nożnej
Podbicia piłki: nogami (podbicie stopy, uda) i głową.
Liczy się ilość prawidłowych podbić. 2 próby.

10.WYCISKANIE CIĘŻARÓW - SIŁOWNIA [p. Guga, p. Jabłoński]
*wyciskanie ciężarów [CHŁOPCY]
Leżąc. Określona waga sztangi (np. 36 kg)
Liczy się ilość podniesień wyznaczonego obciążenia

11.BRZUSZKI - SIŁOWNIA [p. Turzyniecki]
*brzuszki
Ćwiczenie wykonywane na atlasie.
W podporze na przedramionach wykonywane wznosy prostych nóg do poziomu. 2 próby.

WYDARZENIA W MAJU 2012

 

22.05.2012 Mistrzostwa Katowic w piłce siatkowej plażowej chłopców

SKŁAD CHŁOPCÓW:
Kurnik M. [III d] & Jaworski P. [II c]
Biela K. [I a] & Myszor D. [I a]

WYNIKI:
Chłopcy po całym dniu zmagań w upale podczas Mistrzostwach Katowic w siatkówce plażowej
zajęli 4 miejsce zespołowo.     Gratulujemy!!

 

21.05.2012 Mistrzostwa Katowic w piłce siatkowej plażowej dziewcząt

SKŁAD DZIEWCZĄT:
Malcherczyk B. [I a] & Gepfert A. [I a]
Sitek S. [I a] & Marekwica P. [I a]

WYDARZENIA W KWIETNIU 2012

 

24-25.04.2012 - Mistrzostwa Katowic w tenisie stołowym.

SKŁAD CHŁOPCÓW:
Myszor Daniel (Ia), Marcin Rutkowski (IIc), Piotr Jaworski (IIc)

SKŁAD DZIEWCZĄT:
Barbara Malcherczyk (Ia), Anna Gepfert (Ia)

WYNIKI:
Chłopcy zajęli miejsce 9 (na 17 drużyn).
I MECZ: wygrana 2:0 z IV LO
II MECZ: przegrana 0:2 z ZSTiO nr 2
III MECZ: przegrana z V LO

Dziewczyny zajęły miejsce ??.
Przegrały wszystkie swoje mecze 0:2.

 

 18 - 21.04.2012 - VI EDYCJA Międzyklasowego Turnieju w piłkę siatkową.

 
SOBOTA 21 IV 2012 - godz. 10:00
FINAŁ
  KLASY   MECZE
(ZWYC./ PORAZ.)  
 SETY
(ZDOB./STRA.)  
IV D
II C
I A
III D
3 : 0
2 : 1

1 : 2
0 : 3
6 : 2
5 : 3

4 : 4
0 : 6
WYNIKI
I A - IV D 1:2 [15:13; 6:15; 8:15]
III D - II C 0:2 [9:15; 5:15]
I A - II C 1:2 [15:13; 13:15; 9:15]
III D - IV D 0:2 [8:15; 9:15]
III D - I A 0:2 [10:15; 11:15]
II C - IV D 1:2 [11:15; 15:9; 14:16]
  TURNIEJ W PIŁKĘ SIATKOWĄ
  GRUPA A
  ŚRODA
11:45 - 14:20  
  GRUPA B
 CZWARTEK
12:45 - 14:20  
  GRUPA C
 PIĄTEK
08:00 - 10:35  
III D - I MIEJSCE
Kurnik P., Kosiecki M.,
Stec G., Goralczyk T.,
Błasiak R., Wilsz D.,
Kraczla G.,

II B - III MIEJSCE
Witos D., Lesiak Ł.,
Lempka B., Richter M.,
Mizera M., Włodarczyk O.

II D - II MIEJSCE
Widuch Ł., Turski R., Koczwara P., Fastriok M.,
Grabiec P., Sulej P.,
Bogdański S.

IV C - IV MIEJSCE
Szczeciński W.,
Wilk P.,
Malada G., Szyma D.,
Pyszka P., Żogała P.



IV D - I MIEJSCE
Mazurek A., Mazurek P., Kostrzewa W., Wajda R.,
Biliński P., Lasocki A.,
Lipski P., Rataj K.

I B - III MIEJSCE
Mazur M., Przygoda M.,
Todorski A., Wydra K.,
Iskra R., Gabzdyl R.

III B - II MIEJSCE
Pietyra P., Jurkiewicz T., Krasińska S., Grzadziel K.,
Mankiewicz M., Grzelak D.

X

 

 

II C - I MIEJSCE
Jaworski P., Antonik P.,
Kmita D., Chodzicki Ł.,
Rutkowski M., Hałasek B., Bednarz D., Woszczyk K.

III C
Kozioł P., Popowniak P., Mroskowiak A., Chyćko M.,
Franosz R., Stepień P.,
Witek M., Indyk D.

I C
Wachała P., Wycik K.,
Kornaga W., Walczewski J.,
Pacholec B., Gieszka M.,
Smrokowski M., Pielawa A

I A
- II MIEJSCE
Gepfert A., Malcherczyk B.,
Trzcionka A., Zbierski A.,
Biela K., Myszor D.,
Niesyto M., Dobrocki M., Makowski A.,
awansują 2 zespoły awansuje 1 zespoł awansują 2 zespoły
3 D - 2 B  
2:0 [15:7; 15:7]
2 D - 4 C  
2:1 [15:13; 14:16; 11:9]
3 D - 2 D  
2:1 [15:11; 11:!5; 11:2]
2 B - 4 C  
2:1 [8:15; 15:12; 11:2]
3 D - 4 C  
2:1 [9:15; 15:8; 10:5]
2 B - 2 D  
1:2 [15:17; 16:14; 5:11]
4 D - 1 B  
2:0 [15:3; 15:6]
1 B - 3 B  
0:2 [14:16; 12:15]
4 D - 3 B 
2:0 [15:6; 15:4]






2 C - 3 C  
2:1 [15:7; 9:15; 11:6]
1 C - 1 A  
0:2 [9:15; 14:16]
2 C - 1 C  
2:1 [15:9; 13:15; 11:3]
3 C - 1 A  
0:2 [12:15; 9:15]
2 C - 1 A  
2:1 [15:13; 11:15; 11:7]
3 C - 1 C  
2:0
[15:12; 15:5]

WYDARZENIA W MARCU 2012

 

20.03.2012 - Mistrzostwa Katowic w aerobiku sportowym.

SKŁAD
Jędrzejewska P.(II c), Machońska G. (II c), Malcherczyk B. (I a)

WYNIKI
Dziewczyny wykonały swój układ z niewielkimi błędami.
Nie zaliczono nam wymachów (standardowo.. jak co roku) oraz nie zaliczono jednej z zawodniczek
wagi wyciąganej bokiem... co do skoku nożycowego.. po "interwencji" pani Basi ..
nagle doliczono (i to nie w pełni) punkty dziewczynom za skok i dzięki temu zajęły 6 miejsce.
Poza tym otrzymałyśmy maksymalną ilość punktów za pozostałe elementy.
Dopracować musimy jeszcze synchronizację.

Niestety zespoły z miejsc 1-4 są nie do pobicia, wygrywają gibkością zawodniczek.

KLASYFIKACJA
1. X LO 2. II LO 3. III LO 4. VIII LO 5. IV LO 6. ZSPM 6. I LO 8. ZS nr 1

 

13.03.2012 - Mistrzostwa Katowic w pływaniu dziewcząt i chłopców

W klasyfikacji generalnej NASZA SZKOŁA zajęła miejsce 12 wśród chłopców (na 17 szkół)
oraz miejsce 11 wśród dziewcząt (na 17 szkół).

Chłopcy wystartowali w konkurencjach indywidualnych (50m. stylem dowolnym, klasykiem, grzbietem
oraz 100 m. stylem zmiennym), a poza tym w jednej sztafecie (4 x 50 m stylem zmiennym),
gdzie zajęli wysokie 6 miejsce i stanęli "przy pudle".
Nie wystawiliśmy zawodnika w konkurencji 50 m. delfinem oraz sztafety 4 x 50m. stylem dowolnym
(ponieważ 3 panów nie zawitało na zawody).

Dziewczyny wzięły udział w rywalizacji indywidualnej (50m. stylem dowolnym, klasykiem, grzbietem
oraz 100 m. stylem zmiennym) i tak jak panowie, w jednej sztafecie (4 x 50 m. stylem zmiennym).

SKŁAD CHŁOPCÓW & DZIEWCZĄT:
KONKURENCJE
INDYWIDUALNE CH.
1. Winkler R.(100 m. zmiennym) CZAS: 01:29,93' - 12p., 8 msc
2. Lesiak Ł. (kraul) CZAS: 00:37,41' - 1p., 35 msc
3. Samoluta D. (kraul) CZAS: 00:43,72' - 1p., 45 msc
4. Antonik P. (klasyk) CZAS: 00:47,70' - 1p., 21 msc
5. Kowalczyk D. (grzbiet) CZAS: 00:42,32' - 9p., 9 msc
6. Mroskowiak A. (kraul) CZAS: 00:39,00' - 1p., 39 msc
7. Wojtyło Damian (kraul) CZAS: 00:38,72' - 1p., 38 msc
8. Okoń S. (kraul) CZAS: 00:00,00'
9. Kmita D. (kraul) CZAS: 00:00,00'
10. Kańtor M. (kraul) CZAS: 00:00,00'
4 x 50 m.
STYLEM DOWOLYM CH.
4 x 50 m.
STYLEM ZMIENNYM CH.
1. Kańtor M. 1. Kowalczyk D. (grzbiet)
2. Samoluta D. 2. Winkler R. (delfin)
3. Wojtyło D. 3. Antonik P. (klasyk)
4. Kmita D. 4. Lesiak Ł.(dowolny)
CZAS: 0 min 00'00 CZAS: 2 min 47'69
6/6 - 14 pkt.
KONKURENCJE
INDYWIDUALNE DZ.
1. Syta M. (100 m. zmiennym) CZAS: 01:39,73' - 12p., 8 msc
2. Myszka M.(kraul) CZAS: 00:50,79' - 1p., 24 msc
3. Malcherczyk B. (kraul) CZAS: 01:04,26' - 1p., 28 msc
4. Trzcionka A. (klasyk) CZAS: 01:15,13' - 1p., 19 msc
5. Richter M. (klasyk) CZAS: 01:31,85' - 2p., 18 msc
6. Zawadzka V. (grzbiet) CZAS: 00:59,80' - 1p., 21 msc
4 x 50 m.
STYLEM ZMIENNYM DZ.
1. Zawadzka V.(grzbiet)
2. Syta M. (delfin)
3. Richter M. (klasyk)
4. Myszka M. (dowolny)
CZAS: 4 min 00'18
10/10 - 10 pkt.

 

12.03.2012 - Wewnątrzszkolny turniej Tenisa Stołowego

1 miejsce
Rutkowski M. 2c  
 
2 miejsce
Jaworski P. 2c  
 
3 miejsce
Myszor D. 1a  
 
4 miejsce
Majczak K. 3d  
 
Miejsca 5-6
Antonik P. 2c    
Kurnik M.  3d   
Miejsca 7-8
Kornaga W. 1c    
Iwanow K.1c 
Miejsca 9-12
Niesyto M. 1a
Indyk D.  3c
Wycik K.   1c
Gieszka M.  1c   
 
 
 
Miejsca 13-16
Mazur M. 1b
Liersz M.3d
Pacholec B.  1c     
Chyćko M.  3c
 
 
 
Miejsca 17-24
Miska P. 1c
Biela K.  1a
Lieber M. 3d
Kmita D. 2c
Lempka B.2b       
Kozioł P.  3c
Paprocki P.  3a
Miejsca 25-28
Dobrocki M. 1a         
Chodzicki Ł. 2c
Walczewski J. 1c
Jurkiewicz T. 3b
 
 
 


 

09.03.2012 Wyjście na pływalnię CROBIS w celu weryfikacji umiejętności pływackich.

Zbiórka we wtorek: 11.15 przy portierni
Zabrać: strój / kąpielówki, czepek, ręcznik, klapki, okularki, 2 zł kaucji na szafkę
Na poniedziałek proszę dostarczyć zgody i 2 zł na wejście.

LISTA UCZNIÓW:
1. A.Trzcionka Ia  
2. M.Myszka Ia  
3. Ba.Malcherczyk Ia  
4. V.Zawadzka IIb  
5. M.Richter IIb  
6. P.Jędrzejewska II c  
7. M.Syta IIIb  
8. Gr. Machońska IIc 

1. L.Lesiak IIb  
2. M.Gieszka Ic  
3. A.Mroskowiak III c  
4. R.Kukulski Ic  
5. D.Samoluta IId 
6. R.Winkler Ic  
7. M.Kańtor IId  
8. D.Kowalczyk IIc  
9. P.Antonik IIc  
10. D.Kmita IIc  
11. R.skra Ib  
12. D.Wojtyło IId  
13. P.Miśka Ic  
OPIEKUN:
p. Basia  

 

8.03.2012 - Finały Mistrzostw Katowic w piłce siatkowej chłopców

SKŁAD
Jaworski P. IIc, Chodzicki L. IIc, Antonik P. IIc, Pietyra IIIb, Jurkiewicz IIIb Kmita D. IIc, Kurnik M. IIId,
Biela K. Ia, Mazur M. Ib, Myszor D. Ia

GRUPA: ZSPM, VIII LO, ZSB, XV LO

WYNIKI
MECZ I: ZSPM - VI LO 0:2 [21:25;31:33]
MECZ II: VIII LO - STZN 1:2
MECZ O 3 MIEJSCE: ZSPM - VIII LO 2:1 [ ]
MECZ O 1 MIEJSCE: VI LO - STZN 2:0

KLASYFIKACJA
1. VI LO - MISTRZ KATOWIC
2. STZN - WICEMISTRZ KATOWIC
3. ZSPM - BRĄZOWY MEDALISTA MISTRZOSTW KATOWIC - GRATULUJEMY PANOWIE!!
4. VIII LO

WYDARZENIA W LUTYM 2012

 

28.02.2012 Wyjście na pływalnię CROBIS w celu weryfikacji umiejętności pływackich.

Zbiórka we wtorek: 11.15 przy portierni
Zabrać: strój / kąpielówki, czepek, ręcznik, klapki, okularki, 2 zł kaucji na szafkę
Na poniedziałek proszę dostarczyć zgody i 2 zł na wejście.

LISTA UCZNIÓW:
1. A.Trzcionka Ia  
2. M.Myszka Ia  
3. B.Malcherczyk Ia  
4. V.Zawadzka IIb  
5. M.Richter IIb  
6. P.Jędrzejewska II c  
7. M.Syta IIIb  
1. L.Lesiak IIb  
2. B.Lempka IIb  
3. A.Mrozkowiak III c  
4. R.Kukulski Ic  
5. M.Smrokowski Ic  
6. R.Winkler Ic  
7. P.Miśka Ic  
8. B.Pacholec Ic  
9. P.Antonik IIc  
10. D.Kmita IIc  
11. K.Woszczyk IIc  
12. M.Kańtor IId  
13. D.Wojtyło IId  
14. D.Samoluta IId 
15. W.Kornaga Ic 
.
OPIEKUN:
p. Barbara

 

21.02.2012 Wyjazd na narty / snowboard do Istebnej na "Złoty Groń"

O 7:30 zapalona grupa narciarzy i snowboardzistów udała się busem na szusowanie po świetnie przygotwanych trasach ośrodka narciarskiego Istebna "Złoty Groń". 13 uczniów naszej szkoły pod opieką pani Basi Micińskiej i pana Jacka Jabłońskiego doskonaliło swoje umiejętności narciarskie / snowboardowe w słoneczku :) Cali i zdrowi (poza Kwiatkiem :) )powróciliśmy do Katowic po godzinie 16.00. Zapraszamy do korzystania z kolejnych wypadów :)

Zapisy trwały do piątku 17 II 2012 u p. Basi.
Koszt: 75 zł (Zaliczka: 50 zł)
Przejazd busem (zbiórka o godz 7.25 na parkingu szkolnym)
KASKI OBOWIĄZKOWE!!

LISTA UCZESTNIKÓW:
1. Lukasz L. - II b  
2. Robert K. - I c  
3. Cezary P.- I c  
4. Gabriel M. - IV c  
5. Piwoński P.- IV c  
6. Lieber M. - III d  
7. Kraczla G. - III d  
8. Nowicki A. - IV d  
9. Ciupek T.- II b 
10. Mizera M.- II b 
11. Chyćko M. - III c   
12. Hałasek B.- II c 
13. Kwiatkowski G. - III d
OPIEKUNOWIE:
p. Basia Micińska
p. Jacek Jabłoński

 

 

14.02.2012 - Półfinały Mistrzostw Katowic w piłce siatkowej chłopców chłopców

SKŁAD
Jaworski P. IIc, Chodzicki L. IIc, Antonik P. IIc, Pietyra IIIb, Jurkiewicz IIIb Kmita D. IIc, Kurnik M. IIId,
Biela K. Ia, Mazur M. Ib, Myszor D. Ia

GRUPA: ZSPM, VIII LO, ZSB, XV LO

WYNIKI
ZSPM - VIII LO 0:2 (22:25; 23:25)
ZSPM - ZSB 2:0
ZSPM - XV LO 2:1 (25:?; ?:25; 17:15)

KLASYFIKACJA
1. VIII LO [awans]
2. ZSPM [awans]
3. XV LO
4. ZSB